Orbea

OrbeaІсторія ORBEA починалася з сімейного бізнесу в 1840 році, але тільки майже через століття, в 1930 компанія ORBEA сфокусувала всі свої сили на виробництві та розробці велосипедів, і протягом десяти років стала лідером на національному ринку Іспанії, підприємством, на якому працювало понад тисячу осіб.


Зараз, завдяки використанню новітніх технологій та матеріалів у виробництві своїх велосипедів, компанія ORBEA стала одним з найвідоміших в світі виробників високоякісних велосипедів. На кожному етапі розробки і виробництва велосипедів здійснюється найжорсткіший контроль якості зварювання, фарбування рам. Завдяки безперервному процесу впровадження нововведень і модернізації, виробництво безперервно розвивається. Тільки постійний контроль промислового процесу, який здійснюється на заводах ORBEA, може гарантувати високу якість велосипедів.


Кожен велосипед ORBEA народжується в серці Піренеїв, в північній Іспанії. Це регіон з м'яким кліматом, який дозволяє насолоджуватися катанням на велосипедах круглий рік. Це земля, де велоспорт є сенсом життя. Цей регіон, відомий як Euskadi мовою басків і Pais Vasco на іспанському, є домом для 1500 велосипедних клубів і тисяч велосипедистів. Це регіон, де діти вчаться їздити на велосипеді в школі і знають історію велоспорту. Навіть уряд просуває велосипед, видаючи закони, які зобов'язують будувати велосипедні доріжки, де автомобілі повинні рухатися дуже повільно і водії автотранспорту зобов'язані керувати автомобілем з граничною обережністю. Коротше кажучи, це відмінне місце, щоб розробляти і робити велосипеди. Все ORBEA зроблені з пристрастю, яка виражена в красивих велосипедах. Кожен велосипед ORBEA забарвлюється вручну. Більш важливим є те, що кожен велосипед ORBEA запалює пристрасть у велосипедиста. Це родовід, що почалася в кращому в світі регіоні для велоспорту - в Піренеях.


 

Завдяки використанню новітніх технологій та високоякісних матеріалів для виробництва своїх рам, постійному контролю якості, який здійснюється на всіх етапах виробництва, ORBEA став одним з найвідоміших світових брендів. Але не тільки це дозволило добитися таких результатів. Копітка робота інженерів, дизайнерів, а головне - постійний контакт з професійними спортсменами, дозволяє ORBEA створювати велосипеди, які легко впізнати, на відміну від багатьох інших марок.


Одне з гасел ORBEA - створювати продукти, що задовольняють попит як можна більшої кількості споживачів. У зв'язку з цим ORBEA виробляє дуже широку гаму велосипедів - від дитячих до професійних карбонових велосипедів для шосейних гонок і гонок кросс-кантрі. Розроблено і виробляється широка лінійка велосипедів для активного відпочинку, цікаві розробки двухподвесних велосипедів. Існують моделі МТБ для дерта і моделі для фрірайду.


У 2008 році лінійка велосипедів ORBEA поповнилася новою карбонової серією DIEM, розроблена принципово нова карбонова рама для тріатлону і індивідуальної гонки на час, випущена нова рама двухподвеса для крос-кантрі та марафону OCCAM, яка буде випускатися в карбоновому і алюмінієвому виконанні. Зазнала невелика зміна в дизайні рама LANZA, додалися кілька нових моделей для жінок в шосейної лінійці і в лінійці гірських велосипедів


 

Технологія фарбування рам.


В останні роки багато країн стали більш серйозно ставитися до проблем негативного впливу виробництва на екологію і, зокрема, використання шкідливих розчинників. У свою чергу, політика ORBEA спрямована на створення і випуск продукції, яка стимулює людей проводити свій вільний час на відкритому повітрі і допомагає отримувати максимум задоволення від спілкування з природою. Саме тому керівництво компанії прийняло рішення усунути в своєму виробництві будь-які чинники, пов'язані із забрудненням навколишнього середовища.

 


 

З цією метою для фарбування своїх рам ORBEA застосовує автоматичне обладнання, що використовує водорозчинні фарби - в даний час це унікальна технологія доступна лише небагатьом великим інтернаціональним компаніям.


Вода замість розчинника.


Компанія зупинила свій вибір на екологічно чистої технології майбутнього - системі забарвлення, особливістю якої є застосування розчинних у воді фарб замість фарб на основі хімічних розчинників.

 


 

Процес забарвлення рами відбувається в герметичному приміщенні розміром 25х25 метрів і повністю автоматизований. Рами послідовно переміщаються на конвеєрі через кілька камер, де відбувається їх обробка, нанесення грунту і фарби, сушка.


Якщо при використанні традиційних методів приблизно 50% складових розчинника фарб потрапляло б в атмосферу, то нова технологія процесу забарвлення зводить практично до нуля відсоток викиду в атмосферу шкідливих речовин


Етапи забарвлення.


На першій стадії рами піддають хімічному очищенню, через деякий час робот завдає шар грунту і рами сушаться. На наступному етапі в другій камері роботи наносять фарбу певного базового кольору, після чого рами знову сушаться. У третій камері наносяться більш дрібні деталі малюнка і написи - на цей раз робота виконується людьми вручну. І, нарешті, після подальшої сушки в спеціальному термошкафу рами готові до покриття лаком.

 


 

З точки зору захисту навколишнього середовища етапу лакування рам компанія приділяє не меншу увагу, ніж забарвленням. Цей процес виконується роботами із застосуванням безпечної для атмосфери технології нанесення порошкового лаку в спеціальній камері, обладнаній фільтрами і системою рециркуляції, що дає можливість повторно використовувати зібрані фільтрами частки лаку.


Весь процес займає приблизно три години для кожної рами і справедливо може бути порівняний з мистецтвом ручної роботи - ORBEA пишається тим, що використовує для фарбування своїх рам новітні технології XXI століття.


Робота без масок.


Крім екологічної безпеки використання сучасної технології забезпечує також безпеку здоров'я самих працівників компанії - шкідливі і небезпечні стадії процесу повністю автоматизовані, а при виконанні інших робіт навіть немає необхідності носити захисні маски і респіратори.

 


 

Компанія ORBEA в своїй політиці приділяє важливе місце питання чистоти нашої планети і не боїться брати на себе зобов'язання щодо захисту навколишнього середовища: люди повинні відпочивати і займатися спортом в екологічно чистих умовах.


Рами ORBEA з вуглепластика (карбону)


Жорсткі, міцні і легкі - ось основні якості карбонових рам ORBEA, і саме для досягнення таких властивостей компанія використовує у виготовленні рам цей матеріал.


Однак одна справа просто прийняти рішення виробляти рами з карбону, і зовсім інша - навчитися створювати дійсно класні сучасні рами, що володіють найкращими характеристиками. Orbea з великою увагою і турботою підходить до кожного етапу виробництва рам - підготовці компонентів, формуванню, температурним режимам і тиску при обробці деталей, з'єднання окремих частин рами в єдине ціле.

 


 

Вуглепластикові рами ORBEA мають полумонококовой конструкцію, при якій рама складається з двох частин - основної (передній) трикутник і задні пір'я - вироблених за однаковою технологією, але окремо один від одного. Надалі, і на одному з етапів виробництва рами ці частини з'єднуються. Вибір саме такого способу обумовлений тим, що виробництво рам по монококової технології (у вигляді однієї неподільної частини) пов'язано з цілим рядом труднощів і недоліків: для створення таких рам потрібні більш складні і дорогі форми; створення кожної рами займає більше часу; виростає собівартість виробництва і, як наслідок, кінцева вартість рам.

  

Для створення частин рами використовуються спеціальні сталеві шаблонні прес-форми (матриці) - їх виготовлення є досить складною і трудомісткою завданням, виконується на замовлення на спеціалізованому металообробному обладнанні з ЧПУ і займає зазвичай 8-10 тижнів.


У таку сталеву матрицю, що має, наприклад, форму переднього трикутника рами, викладається углеволоконного тканину. При цьому з урахуванням досягнення бажаних характеристик рами підбирається потрібну кількість шарів тканини. Форма матриці визначає майбутню форму рами, а матеріал матриці забезпечує гладкість її зовнішньої поверхні. Всередину прес-форми поміщається наповнюється повітрям еластична камера, в якій створюється тиск 10-12 атм., Що розпирає майбутні стінки рами зсередини. Це виключає утворення нерівностей та каверн на поверхні стінок рами і гарантує те, що форма вийшла рами буде повністю відповідати шаблонної. І найважливіше - при цьому витісняється все повітря, який може залишитися в вигляді бульбашок між шарами вуглетканини. Чим менше пористим вийде матеріал, тим ідеальнішого буде його структура та, як наслідок, рама буде мати кращі характеристики. Вибір правильного тиску та температурного режиму є ключовим моментом і гарантією якості рам у виробництві компанії ORBEA.


Вибір смоли і температурного режиму.


Як сполучна речовина застосовується смола - вона просочує шари вуглепластиковою тканини, скріплює їх між собою і полімеризуючись після спеціальної термічної обробки перетворює їх в єдине ціле. Залежно від типу використовуваної смоли температура обробки може значно варіюватися. У виробництві рам Orbea використовується епоксидна смола, для полімеризації якої необхідно 15 хвилин при температурі 150 ° C під тиском приблизно 9 атм. 

Висока температура викликає в епоксидної смолі серію складних хімічних реакцій, в результаті яких вона твердне і пов'язує просочену собою углеткань. Поряд з температурою для цього процесу важливим також є контроль і підтримання певного тиску. При високому тиску смола може просто видавитися, а при недостатньому - зв'язати різні ділянки з різною міцністю, що в підсумку може призвести до поломки рами.


Після термообробки і затвердіння смоли прес-форма з розташованої усередині деталлю рами охолоджується і виходить готова до збірки частина рами - передній трикутник. аналогічним


чином виробляється інша частина рами - задні пір'я. На наступному етапі вони з'єднуються один з одним за допомогою спеціального епоксидного клею, дуже часто використовуваного а авіакосмічної промисловості.


Чому все-таки однією деталлю? 

Як було описано вище, за винятком етапу з'єднання переднього трикутника і заднього пір'я, можна сказати, що рами ORBEA виробляються у вигляді єдиної деталі - це найбільш прийнятне і виправдане рішення, як для покупців, так і для виробника.


Відмова від виготовлення рами з великої кількості деталей і, як наслідок, безлічі непотрібних з'єднань між ними дає одні лише переваги. Це забезпечує як прекрасний естетичний ефект (відсутність швів і видимих ​​стиків, більш якісна фарбування, великі можливості для дизайну), так і важливі функціональні характеристики (кращий розподіл внутрішніх напружень, рами виходять легше і міцніше).


Чому саме карбон?


Є кілька причин, за якими компанія ORBEA зробила ставку на вуглепластик в виробництві своїх рам. Найголовніша з них - цей матеріал поєднує в собі високу міцність і жорсткість при малій вазі. Що ж дозволяє йому мати такі характеристики? 

Волокна в використовуваному матеріалі складаються на 90% з атомів вуглецю, який набагато легше металів, але при цьому може не поступатися їм по твердості. За своїми характеристиками волокна, використовувані ORBEA можна порівняти з алмазами, які завдяки своїй кристалічній решітці з атомів вуглецю, мають найвищу серед природних матеріалів твердістю.


Крім меншої ваги, одним з важливих властивостей цього матеріалу є також його висока жорсткість.


ORBEA проводить багато досліджень, спрямованих на підвищення ефективності використання вуглеволокна в своєму виробництві, весь час тестує свої нові рами і порівнює їх з попередніми моделями, а також з карбоновими рамами конкурентів. Інженери компанії постійно працюють над вдосконаленням конструкції рам, і одним з кращих доказів їх успіхів є вихід на світовий велоринок знаменитої шосейної рама ORBEA Orca.Порівняння товарів (0)+ 818 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 27 H20 20 блакитний-жовтий рама M (рост 165-180 см)
+ 818 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 27 H20-Eagle 20 блакитний-жовтий рама M (рост 165-180 см)
+ 689 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 27 H30 20 Mint-чорний рама M (рост 165-180 см)
+ 689 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 27 H30 20 блакитний-жовтий рама M (рост 165-180 см)
+ 689 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 27 H30 20 чорний рама M (рост 165-180 см)
+ 622 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 27 H50 20 блакитний-жовтий рама M (рост 165-180 см)
+ 622 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 27 H50 20 чорний рама M (рост 165-180 см)
+ 818 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 29 H20 20 Mint-чорний рама L (рост 178-190 см)
+ 818 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 29 H20 20 Mint-чорний рама M (рост 165-180 см)
+ 818 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 29 H20 20 Mint-чорний рама XL (рост 178-190 см)
+ 818 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 29 H20 20 блакитний-жовтий рама M (рост 165-180 см)
+ 818 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 29 H20 20 блакитний-жовтий рама XL (рост 178-190 см)
+ 818 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 29 H20 20 сірий-червоний рама L (рост 178-190 см)
+ 818 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 29 H20 20 сірий-червоний рама M (рост 165-180 см)
+ 818 грн. бонус
Велосипед Orbea Alma 29 H20 20 сірий-червоний рама XL (рост 178-190 см)
Показано з 1 по 15 із 745 (всього сторінок: 50)